(050) 33-425-44,   (067) 21-460-71
Skype
Каталог
новини
всі новини
05.04.2017 10:06

Їзда на велосипеді при вагітності...

Їзда на велосипеді при вагітності...

Чи варто продовжувати кататися на в період вагітності? Насправді, велопрогулянки при вагітності - дуже розумна ідея, і, крім того, подібна практика приносить користь для здоров'я. Але куди в цьому періоді вписати їзду на велосипеді? Чи справді це розумний спосіб зберегти здоров'я і фігуру під час вагітності? Є ризики для матері і дитини?
Варто відзначити, що велоспорт не виключає "ризик падіння", тому доктора найчастіше не рекомендують цей вид спорту. Але їзда на велосипеді може бути як неспішною прогулянкою уздовж стежки, так і екстремальних спуском з різними рівнями ризику. Так що слід кататися на велосипеді з особливою обережністю.

Обережний підхід більш розумно, ніж повна відмова від велосипеда, при виявленні вагітності. Їзда на велосипеді в помірних кількостях - хороший вид вправ під час вагітності. Прислухайтеся до свого організму.


Переваги від велопрогулянок під час вагітності.


Які переваги від велосипедної їзди під час вагітності? Такі скарги, як втома, варикоз і набрякання кінцівок, зустрічаються набагато рідше у жінок, які продовжують тренуватися. Крім того, активні жінки рідше страждають від безсоння, перенапруження, занепокоєння і депресія. Аргументи на користь продовження тренувань під час вагітності таке: жінки, що включають вправи в свій розклад при вагітності, найімовірніше, не залишать тренування і в подальшому.

Ці переваги поширюються не тільки на велоїзду, але якщо це ваш улюблений вид спорту, то так можна позбутися від сидячого способу життя. Але ризики, звичайно ж, все-таки є. Дві головні небезпеки велопрогулянок при вагітності - це, по-перше, можливість впасти і пошкодити плід, по-друге, перегрів, здатний викликати відхилення в розвитку плода, якщо мова йде про перший триместр.

Бажано носити дихаючу прохолодну екіпіровку, більше пити і відмовитися від прогулянок на велосипеді в дуже спекотні дні, щоб уникнути перегріву.


Існує думка, що вагітні велосипедистки в групі ризики прееклампсії - стану, що характеризується високим кров'яним тиском і перевищеним білком в сечі. Цей стан може розвинутися в еклампсію з небезпечними для життя наслідками у матері і дитини. Однак, ризик залишається мінімальним, і докази підвищеного ризику прееклампсії не точні.

У 2009 році в Данії проводилося дослідження, яке показало невелике збільшення ризику важкої преекламсія у жінок, які їздили на велосипеді більше 270 хвилин в тиждень протягом першого триместру вагітності. «Проблема цього дослідження в тому, що, хоча важка прееклампсія - це серйозна небезпека, зустрічається вона вкрай рідко (тільки в 0,5 відсотка вагітностей), тому навіть якщо ризик подвоюється, він все ще дорівнює одному відсотку зі ста (збільшення ризику було на насправді трохи менше).

Подальший систематичний аналіз, опублікований в 2012 році, показав, що фізичні вправи можуть насправді запобігти прееклампсії (на жаль, там не вказувалася оптимальна кількість тренувань). Це ілюструє цінність проведення подібних досліджень.

Проконсультуйтеся з лікарем-акушером.

Не всі лікарі однаково позитивно налаштовані до велоспорту. Деякі категорично проти велосипеда «в положенні». Медики допускають їзду на велосипеді, але лише на невеликі відстані: наприклад, будинок-робота, будинок-лікарня.

Але що робити дівчатам, які щодня каталися 20-30 км. Лікарі допускають і цей варіант, але рекомендують не кататися через силу. Так що можете сміливо проїжджати стільки, скільки хочеться. Але в будь-якому випадку не забудьте проконсультуватися у професіонала.

Не перестарайтеся.

Якщо все ж вирішили не прибирати велосипед в дальній кут на період вагітності, має сенс їздити розумно, не надто стараючись. Поставте мету зберегти здоров'я, а не підготуватися до спортивного марафону. Рівень активності і фізичного навантаження природним чином знижується в період вагітності, тому важливо ставити реалістичні цілі.

Уважно прислухайтеся до свого тіла, не допускайте задишки і не беріться за складний маршрут або занадто довгу дистанцію. Потрібно розуміти, що енергетичний рівень під час вагітності нижче, ніж в звичайному стані.

З огляду на фізіологічний змін в ході вагітності може виникнути бажання зробити посадку на велосипеді більш комфортною. Якщо зазвичай ви їздите на шосейному велосипеді, то можете захотіти пересісти на щось більш зручне.

Ближче до кінця вагітності почуття втоми посилюється, і їзда на велосипеді стає більш важкою. Рано чи пізно все ж доводиться відкласти велосипед в сторону, а коли саме це зробити, кожна вагітна жінка вирішує сама. Не варто бути занадто амбітним в період пізньої вагітності. Завжди беріть з собою на велопрогулянку телефон, а краще катайтеся з кимось. Слідкуйте за рівнем втоми і комфорту. В кінцевому підсумку, щоб зрозуміти скільки часу варто проводити на велосипеді в період вагітності, потрібно прислухатися до свого тіла і здорового глузду.

Велоспорт на різних термінах вагітності.

Триместр перший:

Перші 12 тижнів - саме важливий час для плода, адже він повинен закріпитися всередині матки, в цей період найбільш високий ризик викидня. Продовжуйте їздити на велосипеді, але обережно і тільки якщо відчуваєте таку потребу. Втома і ранкове нездужання, яке може тривати весь день і ніч, може змусити зробити невелику перерву. Прислухайтеся до тіла. Не рекомендується їздити по бездоріжжю, так як там дуже багато купин і нерівностей, до того ж великий шанс впасти з велосипеда.

Триместр другий:

У період з третього по шостий місяць шанси викидня значно нижче. Втома і нудота першого триместру, ймовірно, теж ослабнути, а значить з'явиться більше енергії для велопрогулянок. Їзда на велосипеді на даному етапі дасть тілу енергію і гнучкість, знизить незручності і больові відчуття, пов'язані зі збільшенням ваги. Але не забувайте дотримуватися запобіжних заходів, не дивлячись на приплив сил, який ви відчуєте в цей період, пам'ятайте, що падіння з велосипеда може спричинити важкі наслідки для матері і дитини.

Триместр третій:

З шостого місяця і до дня пологів дитина досягне відчутних розмірів і буде активно нагадувати про себе. Тепер варто уникати позицій, коли тіло сильно нахилене до керма, це може бути небезпечно. Можливі задишки, особливо при підйомі в гору. Велосипеди в голландському стилі дозволяють їхати в позиції, коли корпус не дуже нахилений вперед.

Багато вагітних жінок страждають від геморою, тому рекомендується поставити широке гелийове сідло з чохлом. Якщо через великий живіт ви відчуваєте себе на велосипеді невпевнено, пора припинити тренування, але це персональний вибір кожного. Їзда на велосипеді допомагає залишатися здоровими, гнучкими і дає сили для успішних пологів.


Поради від медиків.


Фізичні вправи під час вагітності можуть знизити варикозне розширення вен, втому і набрякання кінцівок. Активні жінки за статистикою рідше страждають від безсоння, стресу, неспокою і депресії. Головні ризики пов'язані з можливими падіннями і перегрів. Уникайте зневоднення. У разі виникнення надмірної задишки, болю в грудній клітці або животі, запаморочення, витоку амніотичної рідини або кровотечі, негайно припиніть їхати і викличте швидку допомогу.

Незважаючи на те, що тут опубліковані поради професійних медиків та експертів з велоспорту, проконсультуйтеся з особистим акушером-гінекологом, перш ніж приймати рішення по подібному вигляді активності під час вагітності.