(050) 33-425-44, (063) 10-477-49,   (067) 21-460-71, Velolux Odessa
Skype
Каталог
новини
всі новини
09.09.2018 10:02

Правильне перемикання передач на велосипеді

Правильне перемикання передач на велосипеді

Багатошвидкісні трансмісії зараз встановлюються навіть на дитячі велосипеди. Правильно підібрана швидкість дуже допомагає гонщикові заощадити сили і швидко дістатися до потрібного місця, навіть не захекавшись. На підйомах і піщаних дорогах знижені передачі просто незамінні.

Для тих, хто не бажає морочитися, існують планетарні втулки. Вони самі перемикають швидкості, коли потрібно. Але велосипеди з планетаркою коштують дорожче і підходять хіба що для прогулянкового катання. Для ефективної їзди існує класичний варіант з «ручною коробкою». Механізм досить уразливий і вимагає особливого поводження. Правда, уточнимо відразу, що механізм механізму ворожнечу, і в цій статті мова перш за все піде про перемикачах початкового і середнього рівня. Таке зазвичай ставиться на не дорогих бюджетних велосипедах.

Перемикайте швидкості тільки під час руху. Якщо ви спробуєте зробити це під час зупинки, то ланцюг просто не перекинеться. Надалі її може заклинити або зовсім скинути.

Не тисніть занадто сильно на педалі, коли переключаєте передачі. Прокручуйте їх, але не тисніть. Справа в тому, що під час перемикання ланцюг особливо вразлива, всі ваші зусилля передаються прямо на неї. Якщо спробувати поміняти швидкість під час активного педалювання, то можна пошкодити не тільки ланцюг, але зірочки з перемикачами. Так що при в'їзді в гору заздалегідь подумайте, на якій передачі вам краще поїхати.

Постарайтеся уникати сильних перекосів ланцюга. Якщо спереду ланцюг на найбільшій зірочці, то ззаду вона не повинна бути на найменшій, і навпаки.

Досвідчені велосипедисти призвичаїлися перемикати разом кілька передач. Але на їх велосипедах «просунуте» обладнання, а на байках прогулянкового рівня передачі варто міняти поступово, одну за одною. Після того, як поміняєте швидкість, прислухайтеся до ланцюга: вона повинна клацнути і плавно перекинутися на іншу зірку. Тільки після того, як ви переконалися, що все в порядку, переходите до наступної передачі.

Нарешті, останнє, але не менш важливе: дивіться на дорогу, а не най перемикачі. Постарайтеся взагалі привчити себе не звертати на них уваги. Спочатку буде складно, але ви швидко звикнете. Бувалі гонщики взагалі не замислюються, який номер передачі їм потрібен і як краще їх перемкнути. Вони просто відчувають, що тут краще проїхати на зниженої, а там - на підвищеній.