(050) 33-425-44,   (067) 21-460-71
Skype
Каталог
новини
всі новини
22.06.2017 10:35

Контактні педалі для велосипеда. Недоліки та переваги контактних педалей.

Контактні педалі для велосипеда. Недоліки та переваги контактних педалей.

Велосипедні педалі довго не змінювали свою класичну конструкцію до тих пір поки, в 1990 році були винайдені нові механізми, які представляли собою контакти механізми. Контактні педалі швидко прогресували в велоспотрі. З'явилося кілька напрямків їх розвитку, призначених для певних типів змагань.

На сьогоднішньому вело ринку ситуація дещо виправилася і все більше число велосипедистів воліє придбати на свій велосипед контактні педалі, оскільки вони мають великі переваги перед класичними звичайними педалями. Контактні механізми мають високу вартість, яка на жаль недоступна багатьом любителям велосипедистам. З точки зору ефективності педалювання контактні педалі дають значний виграш в порівнянні з будь-якими іншими варіантами. Психологічно ж перша поїздка на контактних педалях рівнозначна першому походу велосипедиста на байці з амортизаційною вилкою. Справа в тому, що в контактники навіть незвична до них людина відчуває свої зрослі можливості, причому це стосується не тільки до шосе і підйом в гору, але і їзду на бездоріжжі. У велосипедиста з'являється можливість докладати зусилля до педалі у всіх циклах руху шатуна (звичайні педалі дозволяють "працювати" тільки вперед-вниз, а тукліпси не працюють на протяжку педалі назад). Включаються в роботу інші м'язи, зменшується втома в дорозі, з'являється можливість розвинути велику швидкість. Після певного тренування можна перестрибувати через перешкоди і заплигувати на бордюри на високій швидкості. За бездорожним путівцях, лісах завдяки контактних педалей значно краще можна "відчувати" велосипед - це той випадок, коли велосипедист і його байк складають одне ціле.

Правда, треба відзначити, що в повній мірі переваги контактних педалей проявляються тільки, коли веловзутя і педаль є високоякісними виробами, що стоять чималі гроші. У наш час на велоринку існує три основних типи контактних педалей: - Look - призначені для гоночних велосипедів. Відповідно не годяться для руху по грунтовкам, коли на веловзутя налипає шар піску або глини. - SPD - дорогі педалі для гірських велосипедів. На мій погляд, це кращі контактні педалі з існуючих, які ідеально підходять для крос кантрі і туризму в спортивному стилі. - Time - мають принцип зачеплення за допомогою двох дужок - добре працюють в умовах сильного забруднення в варіанті, подібному такому - ступив у рідину, сунув ногу в педаль і поїхав. З них також легше звільняти ногу, ніж з педалей інших типів. Однак нога не має абсолютно жорсткого зачеплення, завжди є невеликий люфт- це конструктивна особливість, від якої складно піти.

На велоринку з'явилася велика кількість різних систем контактних педалей: Shimano удосконалює свої серії, з ними конкурують VP (Ritchey) і Wellgo, дещо відмінні по конструкції. Провідні фірми-виробники велосипедів роблять власні контактні педалі, є нічим іншим, як трохи видозміненими конструкціями Shimano і використовують їх контактні механізми. Бездоганною якістю відрізняються всі педалі фірми CODA (Cannondale), а також дорогі моделі від GT.

Деякі недоліки контактних педалей проявляються в складних багатоденних походах по суглинистим грунтам (вони стають практично непрацездатні). Також, в умовах тривалого пішого пересування по скелястих грунтах до значного зносу схильне веловзутя і шипи. Тому в вело походах високої складності необхідно брати з собою звичайні туристичні черевики і придбати до контактних педалей знімну пластмасову платформу, що перетворює їх у звичайні педалі.