(050) 33-425-44,   (067) 21-460-71
Skype
Каталог
новини
всі новини
18.04.2017 11:09

Як уникнути травм коліна при їзді на велосипеді...

Як уникнути травм коліна при їзді на велосипеді...

Більшість проблем з суглобами пов'язано з артритом. На щастя, їзда на велосипеді є одним з видів спорту, де суглоби найменше схильні до травм і захворювань. Але це не означає, що велосипедисти застраховані від болю в суглобах.
Більшість проблем з суглобами пов'язано з артритом - зокрема, з остеоартритом і ревматоїдним артритом. Остеоартрит є найпоширенішим захворюванням суглобів, так як з віком кістковий суглоб має властивість зношуватися. З цією проблемою можуть зіткнутися як професійні спортсмени, так і ті, хто ходить в тренажерний зал.

Зазвичай остеоартрит є результатом руйнування нормальних структур суглоба і пошкодження хряща, яке призводить до тертя між з'єднуючими кістками. Також артрит може бути викликаний травмою.

При ревматоїдному артриті уражується синовіальна рідина, що робить суглоби менш гнучкими - класичний приклад аутоімунного захворювання, при якому імунна система атакує власні тканини організму. Ще однією проблемою є суглобова подагра, викликана підвищенням концентрації сечової кислоти в організмі, після чого кислота кристалізується і накопичується навколо суглобів, починаючи з великого пальця.

Порушення рухливості суглобів надає несприятливий ефект на хрящ і вироблення синовіальної рідини, що призводить до запалення. Дієтичний підхід орієнтований на вироблення необхідних речовин, що запобігають запалювальним процесам.

Корисні продукти для суглобів:

Лосось або інша риба з високим вмістом жиру (скумбрія, сардини, оселедець, свіжий тунець, форель, копчена риба, анчоуси, палтус): У цих продуктах міститься вітамін D, тваринний білок, що сприяє відновленню пошкоджених м'язів і зв'язок і Омега-3, які мають протизапальну дію і допомагають при остеоартриті та ревматоїдному артриті.

Імбир: У корені імбиру міститься гингерол, основний активний компонент якого, має протизапальну властивість. Спробуйте додати корінь свіжого імбиру в гарячий лимонний напій, каррі, хліб, печиво, в страви з обсмажених овочів або приготувати імбирний чай.

Куркума: До її складу входить речовина куркумін. Він зменшує запалення і біль при артриті. Його можна додати в каррі, супи і страви з м'яса і овочів.

Вишня: Вона багата антиоксидантами, особливо антоцианідіни, які допомагають запобігти і усунути пошкодження, викликані вільними радикалами. Флавоноїди (група рослинних речовин, що містяться в вишні) знімають запалення і знижують рівень сечової кислоти, що викликає біль у суглобах.

Продукти, що містять бета-каротин (солодка картопля, морква, капуста, диня, манго, мускатний гарбуз, папайя, диня, абрикоси): Каротин, в тому числі бета-криптоксантин, знімає запалення і біль при ревматоїдному артриті.

Горіхи і насіння: Збагачені вітаміном Е, незамінними жирами, цинком, біотин - важливими живильними речовинами, необхідними для вироблення простагландину, мають протизапальну дію.

Всі ці речовини містяться у волоських горіхах, насінні гарбуза, соняшнику, кунжуту, в льняному сім'ї, мигдалі, кеш'ю і бразильських горіхах.

Ягоди: Містять вітамін С. Одна з функцій вітаміну С - синтез колагену - білка, який є основним компонентом хряща. Вони також містять біофлавоноїди, хімічні сполуки, які гальмують процес розщеплення колагену. Одного стаканчика ягід в день буде достатньо.

Овес і цільнозернові: (коричневий рис, лобода, сочевиця, темно-зелені листові овочі): Хороші джерела магнію, необхідного для вироблення гіалуронової кислоти, основний компонент якої -сіновіальная рідина в суглобах, що забезпечує хрящ «будівельним» матеріалом. Ці продукти також багаті селеном, нестача якого може призвести до такого захворювання як остеоартрит.

Яйця: містять велику кількість сірки і амінокислот, які необхідні для вироблення кератину.

Молоко, сир, йогурт: Головні джерела кальцію, який необхідний для здоров'я кісток, особливо при ревматоїдному артриті. У них також є магній, фолієва кислота і вітаміни. Насичені жири можуть викликати запальні процеси, тому краще вибирати знежирені продукти, або з низьким вмістом жиру або знежирені сорти.

Додаткові засоби:

На додаток до правильного харчування деякі добавки можуть забезпечити більш плавні рухи в суглобах:

Глюкозамін-хондроітіновий комплекс: Глюкозамін - аміноцукор, який виробляється в організмі природним чином. Він є ключовим компонентом хряща і допомагає формуванню еластину і колагену, а також зменшує біль в суглобах і знімає припухлість в більшості випадків. Звичайна доза 500 мг три рази на день. Глюкозамін часто поєднують з хондроїтином, хоча важко стверджувати, що таке поєднання дає сильний ефект.

Незамінні жири: Риб'ячий жир, гамма-ліноленова кислота містяться в жирах Омега-6 (ГЛК), знімають запалення і впливають на всі аспекти здоров'я суглобів. Такі добавки повинні містити мінімум 450 мг ДГК (докозагексаєнової кислоти) і ЕПК (ейкозапентаєнової кислоти).

Комплекс поживних речовин: Нікотинамід діє як антиоксидант, який, допомагає зупинити запальні процеси. Інші важливі поживні речовини містять вітаміни С, А, Е і такі мікроелементи, як селен, цинк, мідь і бор. Слід звернути увагу на наявність цих речовин при виборі мультивітамінів.