(050) 33-425-44, (063) 10-477-49,   (067) 21-460-71, Velolux Odessa
Skype
Каталог
15.09.2017 13:19

Життя на колесах...

Життя на колесах...

Українці все більше розуміють, який це зручний засіб пересування - велосипед. І як легко з його допомогою можна уникнути проблем, особливо в містах. Не треба стояти в багатогодинних пробках, болісно шукати місце для парковки (хоча і просто так на вулиці його не кинути, тут нам до Європи ще далеко). На велосипеді можна і до роботи дістатися, і на прогулянку в парк з'їздити, та хіба мало ще які можливості відкриваються ... Як же правильно вибрати велосипед, який на кілька літніх і осінніх, а може і зимніх місяців, стане справжнім другом і помічником?

Величезний асортимент велосипедів різної вартості, класу і призначення, яким може похвалитися наш магазин, - найкраще підтвердження того, що велоспорт в нашій країні переживає друге народження. Але, як це зазвичай буває, багатство вибору таїть в собі не тільки плюси, а й мінуси: подібна різноманітність здатна збити з пантелику і новачків, і досвідчених спортсменів. Втім, як запевняють професіонали, пошук підходящої моделі - це не проблема, адже правильний вибір, а саме - рішення про покупку велосипеда, вже зроблений.

Новачкам, головне досягнення яких - освоєння велосипеда «Десна» в молодшому шкільному віці, фахівці радять придбати відносно недорогий міський велосипед, розрахований на щоденну їзду в прогулянковому режимі. Такий варіант навряд чи подужає спортивні навантаження, зате вірою і правдою прослужить своєму власникові протягом довгих років. Для виготовлення залізних коней цієї категорії, як правило, використовуються недорогі матеріали і технології, рами тут сталеві, а набір передач обмежується 3-5. При цьому важать такі моделі не менше 15, а то і 18 кг.

Вибираючи міський, або, як його ще називають, дорожній, велосипед, фахівці в першу чергу рекомендують звернути увагу на раму. «У цьому випадку рами бувають відкриті, тобто без верхньої труби, які найбільш зручні для жінок, і закриті, більш відповідні для чоловіків, спеціалізованого магазину з продажу велосипедів Артем Меньшиков. - Закриті рами надійніші: труби тут прямі і функціонують за принципом розтягнення-стиснення. Однак така конфігурація може стати причиною травми, тому, вибираючи велосипед, необхідно враховувати, що відстань між трубою і тілом людини повинно бути не менше 10 см. Що ж стосується відкритих рам, то тут труби можуть бути як прямі, так і вигнуті, але в будь-якому випадку така рама менш жорстка. Крім того, деякі жіночі моделі можна скласти для перевезення або зберігання, однак таку конструкцію складно назвати міцною ».

Втім, ступінь надійності велосипеда залежить не тільки від його конструкції і матеріалу, з якого він виготовлений, але і від якості зварювання місць стикувань. В ідеалі у рами одна труба повинна плавно переходити в іншу, причому кордони повинні бути максимально непомітні.

Розмір коліс - ще один важливий параметр при виборі велосипеда. «Діаметри коліс може бути як маленькими - від 20 дюймів, так і великим - до 29 дюймів. З першими помітно легше крутити педалі, а з другими можна розраховувати на високу швидкість, хорошу прохідність і рівний хід. У міських умовах, коли їздити в основному доводиться по асфальту, краще вибирати вузькі колеса, а ось для бездоріжжя більше підійдуть широкі. Втім, оптимальним варіантом, відповідним для різних умов, вважаються універсальні колеса товщиною 1,75 дюйма ».

Пора в похід:

Наступний щабель велоіерархіі - туристичні велосипеди. На них варто переходити тим, хто вже освоїв міський варіант і хоче спробувати свої сили не тільки на асфальтових доріжках, а й на лісових стежках. Ці моделі відрізняють зігнуте кермо, колеса з камерами і покришками і рама з подовженим заднім трикутником. Крім того, туристичні велосипеди неможливо уявити без великих важких коліс діаметром 29 дюймів і об'ємного багажника. «Такі моделі хороші як для шосе, так і для сільських доріг, а до їх достоїнств можна зарахувати велику вантажопідйомність, курсоустойчивість і розширений набір передач. Що ж стосується недоліків, то від туристичного варіанту не варто очікувати особливої ​​маневреності і підвищеної прохідності. Втім, від нього це і не потрібно: такі моделі в першу чергу повинні бути комфортні і функціональні, щоб їздити з переповненим багажником в будь-яких умовах ».

По долинах і по узгір'ях:

Гірські велосипеди - найбільш просунутий варіант, призначений виключно для професіоналів. Такі моделі відрізняються високоміцною, але при цьому досить легкої рамою. Тут кращі широкі протектори, а діаметр колеса повинен бути не менше 26 дюймів. Що стосується набору швидкостей, то тут спортсмену в залежності від того, в яких умовах він виявився, можна вибирати з 21-27 режимів. «Гірський велосипед можна впізнати за прямим кермом, збільшеному діаметру труб і Y-образній формі рам. Крім того, з огляду на, що подібні моделі призначені для екстремальної їзди, важливо, щоб міцність всіх вузлів і деталей була на високому рівні ».

При цьому через особливі конфігурації рами гірські велосипеди, ідеально підходящі для спорту, абсолютно не розраховані на щоденні тривалі поїздки в прогулянковому режимі. «Вперше купуючи гірський велосипед, необхідно розуміти, що всередині цього класу« залізних коней »існує своя внутрішня спеціалізація. Деякі з них призначені для всіляких стрибків і подолання перешкод - тріалу, інші - для швидкісного спуску з гір, а треті - для їзди по пересіченій місцевості. Зрозуміло, у кожного з цих напрямків свої вимоги до велосипеда, а це значить, що вони можуть істотно різнитися за своїми технічними характеристиками. Так що, вирушаючи в магазин, варто заздалегідь визначитися зі своїми уподобаннями, щоб вибрати відповідну модель або зупинитися на найбільш універсальному варіанті ».

новини
всі новини