(050) 33-425-44,   (067) 21-460-71
Skype
Каталог
новини
всі новини
05.05.2017 11:26

Їзда на велосипеді при коксартрозі...

Їзда на велосипеді при коксартрозі...

Їзда на велосипеді і лікувальна фізкультура вважаються одними з кращих вправ при остеоартрозі тазостегнового суглоба (коксартрозі). Катання на велосипеді підвищує тонус чотириголового м'яза стегна, а заняття на велотренажері, крім цього, є менш травмонебезпечними. Однак, перед тим як почати заняття, проконсультуйтеся з фахівцем.

Коксартроз - руйнування кістки і хрящів в області суглоба.

Cимптоми:

• біль в області суглоба,
• скутість,
• невеликі клацання під час руху.

Будь-які види активності, які виконуються з опорою на ноги і несуть вагове навантаження на кістки і м'язи можуть тільки погіршити ситуацію. У міру прогресування хвороби, можуть спостерігатися: тугоподвижність суглоба, слабкість, і постійні болі в області таза. Остеоартроз не піддається лікуванню, тому катання на велосипеді це тільки профілактична міра, спрямована на полегшення симптомів.

Що краще: велосипед або тренажер:

У порівнянні з велосипедними прогулянками, вправи на велотренажері безпечніші і набагато комфортніші, завдяки контрольованому середовищу.

Однак, катання на велосипеді може привнести в заняття деякі різноманітності, такі як: сила і напрям вітру, погода, рельєф місцевості.

Так, наприклад, горбистий або гірський рельєф може послужити причиною дискомфорту в області таза, або ж ви можете травмувати себе, впавши з велосипеда.

Тому якщо ви вирішили кататися на велосипеді, робіть це на рівній місцевості.

Типи велосипедів і їх відмінності:

Заняття на велотренажері мають стимулюючий вплив на серцево-судинну систему і допомагають зміцнити чотириглаві м'язи. Також велотренажер дозволяє контролювати рівень опору і задавати темп.

Існують два типи велосипедів і велотренажерів: лежачих велосипед (рікамбент) і вертикальний. Вони розрізняються тільки за однією ознакою - розташування стегон при посадці.

Особливе розташування сидіння в горизонтальному велосипеді дозволяє розпрямити стегно під час вправ, на відміну від рікамбенту. Однак, деякі вважають за краще лежачі велосипеди, оскільки для них лежача поза є більш комфортною.

Cидіння:

Сидіння повинно бути відрегульовано так, щоб розташування стегон було найбільш комфортним. На вертикальному велосипеді сидіння може бути відрегульовано практично в будь-яку сторону. Воно повинно бути налаштоване так, щоб коліна при натисканні на педаль рухалися плавно.

У лежачих велосипедів сидіння може регулюватися тільки вперед і назад.

Однак, налаштоване воно повинно бути як і у вертикальному велосипеді: коліна повинні рухатися плавно. Врахуйте, що для того, щоб знайти підходяще розташування сідла, можливо, буде потрібно регулювати кілька разів.

Рекомендації і застереження:

Тривалість і частота велосипедних прогулянок може бути будь-якою, проте, рекомендується починати з кількох днів в тиждень, по 10-15 хвилин в день. Почніть з низького опору на велотренажері або зниженої передачі на велосипеді, поки суглоби і м'язи не звикнуть до навантаження. Оскільки дана тема ще не до кінця вивчена, уважно стежте за проявом симптомів остеоартрозу під час виконання вправ і дотримуйтесь вказівок лікаря, щоб уникнути травмування.

Незважаючи на те, що катання на велосипеді зазвичай рекомендується для страждаючих на остеоартроз людей, деякі можуть відчувати біль в суглобах, тому, якщо це відбувається, то настійно рекомендуємо припинити заняття і проконсультуватися з лікарем.