(050) 33-425-44, (063) 10-477-49,   (067) 21-460-71, Velolux Odessa
Skype
Каталог
08.09.2017 12:54

Велосипед - дорога до здорового серця...

Велосипед - дорога до здорового серця...

Чи знаєте ви, що велосипед - це не тільки зручний, екологічний засіб пересування, але і відмінний помічник у війні з серцево-судинними захворюваннями? Краща таблетка в боротьбі з цією недугою - НЕ валідол, а саме звичайне колесо самого, що ні на є звичайного велосипеда.

При регулярних заняттях навіть аматорською їздою на велосипеді ризик серцевого інфаркту знижується на цілих 50 відсотків! Задумайтесь над цією цифрою! За рахунок чого ж досягається подібний ефект? Перш за все, за рахунок безпосередньо фізичної активності. По-друге, рівномірне тривале фізичне навантаження за кермом двоколісного залізного коня значно знижує рівень негативного LDL-холестерину, надлишок якого в організмі викликає склероз кровоносних судин. З іншого боку, рівень позитивного HDL-холестерину, необхідного для нормального функціонування організму і попередження склерозу артерій, навпаки, підвищується. Це третє. Та й саме серце при регулярній їзді на велосипеді починає працювати економніше; фізичні навантаження від крутіння педалей зміцнюють не тільки м'язи ніг і всього тіла, але і серцевих м'яз.

Коли ми крутимо педалі велосипеда, скорочення серцевого м'яза стає більш інтенсивним. Регулярне виконання цієї вправи тренує серцевий м'яз і робить його більш витривалим. Однак не слід забувати про один з головних принципів - про помірність: переусердствування в "накручуванні кілометрів" буде тільки на шкоду серцю, та й в цілому послабить природні захисні сили вашого організму. Тому не намагайтеся поставити новий світовий рекорд, шалено крутячи педалі велосипеда, і не звалювати на своє серце непосильну ношу. Якщо звичайно в ваші цілі не входить "отмаза" від армії або отримання чергового лікарняного листка, який дає вам можливість на законних підставах прогуляти кілька робочих днів, провівши їх вдома перед телевізором за переглядом свого улюбленого серіалу.

У наш техногенний вік велику загрозу здоров'ю людини представляють щоденні стреси, завдають непоправної шкоди нервової і, як наслідок, серцево-судинній системі. У втечу від стресу нам знову-таки допоможе велосипед - довгі і ритмічні рухи ступнів ніг по колу стабілізують функції організму і допомагають відновити емоційну рівновагу. Їзда на велосипеді - чудовий спосіб відволіктися від щоденних проблем і турбот, нав'язливих думок, і зняти фізичне і нервове напруження. Таким чином, велоспорт тренує не тільки тіло, а й дух, покращує настрій, сприяє виробленню ендорфінів (гормонів щастя) і значно подовжує спокійне, безтурботне життя.

Однак і це ще не все. Катання на свіжому повітрі, помірне фізичне навантаження сприяють більш активному диханню, забезпечуючи своєрідну вентиляцію легенів і сприяючи збагаченню крові киснем. Таке насичення киснем не тільки зменшує ризик розвитку легеневих захворювань, покращує роботу мозку, але і помітно допомагає серцю, здоров'я якого, як відомо, безпосередньо пов'язане з якістю крові. Особливо велоспорт корисний курцям, чиї кров і легені наповнені шкідливими токсинами, та й болю в грудях часто нагадують про себе. Їзда на велосипеді і активне дихання значно збільшують швидкість очищення від токсичних речовин, що містяться в тютюнових виробах.

Додамо до перерахованого ще й помітну стимуляцію кровообігу, усунення так званих вузлів застою (вони часто стають причиною варикозного розширення вен) і отримаємо повну картину плідного впливу велосипеда на серцево-судинну систему.

Оздоровлювати свій організм можна з задоволенням і масою позитивних емоцій!

новини
всі новини