(050) 33-425-44,   (067) 21-460-71
Skype
Каталог
новини
всі новини
30.05.2017 10:31

Що і як пити під час їзди на велосипеді?

Що і як пити під час їзди на велосипеді?

Тема даного матеріалу - що і як правильно пити в тренувальному процесі або просто під час велосипедної їзди. Багато хто помилково вважає, що достатньо просто возити з собою в пляшці воду або інші напої та вживати їх під час зупинок. Однак не все так просто, як може здатися на перший погляд.

Навіщо пити під час їзди на велосипеді?

Безумовно, якщо мова йде про катання на подвір'ї навколо квіткової клумби, то особливо замислюватися над якістю і кількістю питва необов'язково. Зовсім інакше йде справа з далекими поїздками, особливо при інтенсивному і активному наляганні на педалі. У середовищі професійних велосипедистів загальновідомим є той факт, що пити під час їзди слід постійно. І тут мова йде не про комфорт. Регулярне пиття для велосипедиста - життєва необхідність. Під час активного та інтенсивного навантаження організм людини швидко зневоднюється. Рідина виходить з потом, сечею і навіть в процесі дихання. Вже один цей фактор може зробити згубний вплив на здоров'я велосипедиста.

Крім того, слід пам'ятати, що виробляється організмом природне мастило колінних суглобів оберігає їх від стирання. При зневодненні ця речовина перестає вироблятися в достатній кількості. В результаті при русі на велосипеді коліна починають працювати всуху. На далеких маршрутах подібні обставини можуть викликати серйозні проблеми, з якими потім доведеться мучитися все життя.

Які напої можна вживати під час їзди на велосипеді?

Серед рекомендованих велосипедистам напоїв слід виділити звичайну чисту питну воду і ізотоніки. Причому другий варіант є чудовим харчуванням для м'язів. До складу цих напоїв входить глюкоза, яка дозволяє організму менш інтенсивно витрачати запаси власної енергії. Крім того, ізотоніки допомагають заповнити втрати солі і електролітів. Ці сполуки активно виводяться з організму разом з виступаючим потом.

Буде до речі сказати, що ізотоніки, як правило, мають специфічний смак. Такого напою в великих кількостях багато не вип'єш. Крім того, після нього в роті залишається не надто приємний післясмак. Тому рекомендується з собою мати не тільки ємність з ізотоніки, але і звичайну чисту питну воду.

Не рекомендується вживати під час їзди на велосипеді енергетичні напої. Більшість з них містять високу концентрацію кофеїну, який стимулює роботу серцево-судинної системи. Ці напої найчастіше вживають під час тривалих марафонських дистанцій, але звичайним любителям велосипедної їзди вони можуть завдати шкоди. Тому краще утриматися від їх вживання.

З інших напоїв, які не рекомендуються до вживання велосипедистами, слід виділити газовану воду, солодкі лимонади і алкоголь. Справа в тому, що за день їзди і за умови подолання понад 50 км дистанції велосипедисту необхідно випити до 5 літрів рідини. Така кількість газованої води для організму шкідлива, адже вуглекислий газ згубно впливає на слизову шлунка. У випадку зі солодкими напоями все ще простіше - занадто багато цукру. Незважаючи на потребу організму людини в глюкозі, раптовий стрибок рівня цієї речовини у велосипедиста може привести до плачевних наслідків.

Вживати спиртні напої при їзді на велосипеді також не рекомендується, так як алкоголь при прискореному кровообігу швидше потрапляє в кров. Крім того, такі напої згубно впливають на стан м'язів, знижується витривалість і здатність переносити пікові навантаження. Також не слід забувати, що велосипедист є учасником дорожнього руху, а керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння карається згідно з чинним законодавством.

Як правильно пити під час їзди на велосипеді?

Багато любителів велосипедної їзди або просто новачки в цій справі часто допускають одну і ту ж помилку. Вони інтенсивно налягають на педалі протягом години або більш тривалого часу, а потім роблять перерву і випивають відразу половину фляги або пляшечки з водою. Це вкрай неправильний підхід. Пити необхідно потроху і трохи раніше появи почуття спраги. Деяким складно відразу привчити себе до такого режиму пиття. Для таких любителів велосипедної їзди відмінно підійдуть спеціальні системи, які ще називають гідратор. Ці пристосування дозволяють пити невеликими ковтками без необхідності зупинки або привалу.

Дуже ефективним є спільне використання гідратора, і фляги на рамі. У пляшку можна набрати ізотоніки і вживати його раз в двадцять або тридцять хвилин. А в питну систему слід помістити воду і пити її постійно. На закінчення необхідно підкреслити, що чим прохолодніша погода під час поїздок на велосипеді, тим рідше з'являється відчуття спраги. Але витрата рідини при цьому така ж сама, як і в жарку погоду. Тому і режим пиття має бути аналогічним.