(050) 33-425-44,   (067) 21-460-71
Skype
Каталог
новини
всі новини
23.02.2017 11:53

Питний режим у велосипедному спорті...

Питний режим у велосипедному спорті...
Кожен спортсмен знає, що найголовнішим залишається дотримання водного балансу в організмі. Головною заповіддю в гірському велосипедному спорті залишається дотримання питного режиму. При величезній різноманітності всіляких спортивних напоїв, які обіцяють чудеса, необхідно розібратися в них ретельно.

Тепло-віддача...

Кількість тепла, яке при максимальних навантаженнях виділяє тіло, підвищує внутрішню температуру тіла на цілий градус протягом 7 хвилин. Тепло формується в м'язах. Але при цьому воно повинно бути витрачено якимось чином, щоб уникнути перегріву організму.

Кількість виділеного тепла прямопропорційно залежить від інтенсивності навантаження, температури навколишнього середовища, можливостей потовиділення - це вид одягу і клімат. Слід пам'ятати, що при підвищенні температури повітря відбувається зменшення тепла. При великій вологості менше потовиділення. Існують також і інші фактори, які впливають на процес тепло-віддачі. До них відносяться гідратація або дегідратація організму - кількість води в організмі і зневоднення. Ці фактори впливають на кровообіг в шкірному і підшкірному шарі. У підсумку - на кількість поту, що виділяється. Великий вплив роблять тренування і ступінь акліматизації.

Тренінг сприяє підвищенню потовиділенню і чутливості потових залоз на надмірне тепло. З'являється здатність організму витрачати зайве тепло. За допомогою тривалих тренувань відбувається зростання обсягу крові, перебіг м'язами і шкірою, з'являється здатність ефективніше витрачати тепло. У разі зневоднення, або дегідратації тіла, відбувається найменше виділення поту. При тривалій активності можливий перегрів організму - теплової, сонячний удар.

Водний баланс:

Визначити кількість втраченої вологи вашим тілом можна самостійно. Для цього необхідно просто зважитися до і після тренування або змагань. Для поповнення відсутньої кількості вологи виведено спеціальну формула: втрата ваги в кг дорівнює мінімальній втраті рідини в л з її компенсацією.

Процес зневоднення організму може стати дуже небезпечним для життя і привести до тахікардії - нерегулярному биттю серця та перегрівання. Цей процес зазвичай супроводжується судомами, нудотою і маренням. Подібні випадки описані у велосипедистів і марафонців. При втраті рідини, яка відповідає за 4% ваги, відбувається зменшення результату на цілих 40%.

Регулярний прийом напоїв:

Важливим правилом залишається регулювання пиття в певний час. Рекомендації до правильному регулюванні пиття:

1) При спортивних навантаженнях менше 20-30 хвилин, немає необхідності в паралельному прийомі рідини або гідратації.

2) Фізична активність протягом 1 години:

а) 0-15 хвилин перед початком занять необхідно прийняти рідину 300-500 мл з вмістом сахаридов - полімерів глюкози.

б) під час занять зазвичай випивають просту воду або регідратічний напій з максимально низьким вмістом цукру.

3) Активність протягом 1-3 годин передбачає використання напоїв з сахаридами:

а) напої застосовуються перед початком занять. Зазвичай це вода і інші напої без сахаридов (300-500 мл).

б) під час занять застосовується 800-1600 мл. з температурою 5-15градусов і з сахаридами від 8% 230-460 натрію мг на літр.

4) Тривалість занять понад 3 годинни:

а) перед заняттям випивається вода або напій без сахаридов (300-500мл)

б) під час занять 800-1000 мл. в годину. До складу напоїв повинні входити цукориди до 8% і натрій 460-690мг на літр. Іноді рекомендують протягом третього і наступних годин застосовувати високоенергетичні напої з 15-20% полімерів глюкози.

5) Фазою регенерації є наступне: відразу після занять застосовується напій із вмістом 6-8% сахаридов, натрію (690-92мг на літр) і калій (120-320мл) в кількості 50г сахаридов і половині втрат рідини.

Необхідно пам'ятати, що при нормальних умовах в організмі залишається приблизно 40% випитої води. Отже, з кожного літра рідини в організмі людини залишається 400 мл. Решта виводиться з допомогою сечі і поту. За допомогою спраги відбувається компенсація тільки 50% водних втрат під час занять спортом.

Однак не варто наївно вважати, що при занятті спортом тільки для свого задоволення дана тема статті залишиться для вас неактуальною. Це помилка.

Саме дотримання питного режиму залишається важливим фактором для велосипедистів, яким хочеться просто виїхати покататися і подихати свіжим повітрям. При миттєвої втрати рідини організм починає відразу ж реагувати на недолік.

До складу нашої крові входить саме вода. Вона і є той плавильний котел, за допомогою якого відбувається вироблення кисню для м'язів. Відомо, що саме кисень відповідає за їх належне функціонування. При нерегулярних велопоездкі для задоволення і відпочинку, велосипедисти піддаються ризику дегідратації. Їх тіло не має виробленої багатьма роками звички швидко реагувати на сильні навантаження.
Імовірність зневоднення стає очевидною. При велопоездкі по складній трасі або при пекельної спеки і високої вологості, можна втратити у вазі до 2-3 кг. Наступною проблемою є температура напоїв в пляшці. Вона повинна утримуватися на оптимальній висоті 15-16 градусів більше, ніж пару хвилин. Але в реальному житті через вже 2 хвилини, напої стають несмачними і погано засвоюються організмом.

При здійсненні короткою прогулянкової поїздки в жаркому або вологому кліматі можна втратити через піт 1-2 літри води! Вас здолає спрага вже через півгодини. Через годину це почуття стане просто нестерпним. Безпосередня загроза для здоров'я виникне через дві години. Напої є головною системою охолодження велосипедистів. Вода в кровообігу охолоджує м'язи також, як охолоджувач радіатора мотора в машині. Без води відбувається перегрів двигуна.

Крім класичного способу прийняття рідини за допомогою спеціальних пляшок для велосипедистів, недоліком якого є перш за все нестабільна температура напою, існують також "верблюжі мішки" (горбатий). Інші подібні ємності можуть розміщуватися безпосередньо прямо в одязі. Перевагами таких способів прийняття напоїв є їх стабільна температура протягом 3-4 годин, великий обсяг 1.5-2літра. Це відповідає 3-4 нормальним пляшках. За допомогою такого методу можна пити і управляти байком одночасно. Цей метод залишається актуальним для управління гірським велосипедом в умовах сложнопересечённой місцевості і у відсутності джерел води.

Десять заповідей гидротации організму говорять наступне:

1.
Акліматизація (слід заздалегідь підготуватися до спекотної погоди за допомогою поступових тренувань в схожих умовах. Без підготовки змагання або складний пробіг без попередніх тренувань можуть привести до серйозних проблем зі здоров'ям.
2.
Одяг, відповідає погоді. Завжди необхідно вибирати одяг з матеріалів з хорошим потоотведеніем.
3.
Поповнення запасу води напередодні. поповнення енергії за допомогою калорійних напоїв повинно відбуватися напередодні. Це аксіома для участі в спортивних змаганнях і веломарафону.
4.
Режим дотримання пиття. Пам'ятайте, що потрібно випивати мінімум півлітра рідини за дві години до запланованої поїздки. При появі спраги буде вже пізно!
5.
Часте пиття. Організм краще вбирає рідину, якщо вона надходить поступово і регулярно. Отже, під час поїздки необхідно споживати 150-250 мл рідини. Напої споживаються кожні 15-20 хвилин. Однією півлітрової пляшки повинно вистачати не довше, ніж на годину.
6.
Рясне пиття. Необхідно брати з собою завжди багато води.
7.
Смачні напої. Дослідження довели, що якщо напій смачний, його велосипедисти п'ють більше.
8.
Вибір правильного напою. Завжди слід звертати увагу на застосування напою в різних ситуаціях. Наприклад, при тридцятиградусну спеку не варто пити гіпертонічні високоенергетичні напої.
9.
Холодні напої. Пити напої слід з температурою 10-16 градусів. НЕ вживайте при цьому кави!
10. 
Напої після змагань. Вченими доведено, що, незважаючи на те, що велосипедисти після змагань отримують необмежений доступ до напоїв, поповнення рідини здійснюється тільки на дві третини.