(050) 33-425-44, (063) 10-477-49,   (067) 21-460-71, Velolux Odessa
Skype
Каталог
новини
всі новини
28.12.2017 14:27

Експерт USADA пояснює чому затягується рішення по Фруму...

Експерт USADA пояснює чому затягується рішення по Фруму...

Тест на сальбутамол представляє певні складності для прийняття рішення.

Препарат проти астми сальбутамол, який знаходиться під пильною увагою велотовариства після недавнього несприятливого аналізу Кріса Фрума, насправді являє певні складності для антидопінгових чиновників, говорить провідний фахівець USADA. На відміну від «справжнього» допінгу типу EPO або гормонів росту, за які спортсмен тут же отримує бан, сальбутамол дозволений для застосування, але в певних дозах. Але, на результат аналізу впливає величезна кількість факторів, від середовища і ступеня гідратації до навіть генетики спортсмена.

«Наші організми по різному реагують на препарати,» пояснює Метью Федорук - доктор наук і старший керуючий директор наукового підрозділу USADA. Федорук відмовляється коментувати конкретно справу Фрума, так як воно не проходить під їх юрисдикцією, однак він каже, що на підвищені показники сальбутамолу в сечі можуть впливати цілий ряд факторів, навіть якщо гонщик не порушував дозу застосування.

«Все, починаючи від рівня гідратації до попереднього застосування препарату,» говорить Федорук. «Чи брав він препарат багаторазово протягом декількох днів і годин перед тестом? Чи може виявитися, що залишковий рівень препарату був нижче порогового рівня, а потім він прийняв нову дозу і пішов на тест? Таких деталей дуже багато і я в них не втаємничений. Зараз це робота UCI, з'ясувати з атлетом і його докторами всі ці нюанси і прийти до вирішення. »

Сальбутамол - препарат, який відкриває бронхи астматиків, дозволений WADA для вдихання (і тільки для вдихання) в максимальних дозах 1600 мікрограм 24 годин, і не перевищуючи 800 мікрограмів протягом 12 годин. Дотримання доз перевіряється аналізом сечі, який не повинен показати понад 1000 нанограмм на мілілітр.

Федорук каже, що недавно були проведені дослідження, які показали, що атлет може перевищити зміст сальбутамолу в аналізах при дотриманні дозволеної дози. У 2015 році вчені з Данії і Норвегії показали, що деякі спортсмени виходили за рамки 1000нг / мл в аналізах після отримання дози 1600 мікрограм за препарату. Фізичні навантаження і зневоднення збільшують ймовірність несприятливого аналізу. Важливо не робити занадто багато висновків з одного тільки дослідження, але це все одно вносить свою частку в ситуацію з Фрум.

«Ми всі по різному реагуємо на препарати. Залежно від цілого списку різних факторів, що впливають, може виявитися, що спортсмен не порушував дози застосування препарату, і тепер потрібно зрозуміти, що саме і як він робив і бажано науково пояснити несприятливий результат аналізів. »

Біда в тому, що в аналізах Фрума на 18 етапі Вуельти рівень сальбутамолу виявився не трохи вище, а в два рази вище дозволеного кількості. Єдиний шанс для Кріса уникнути бана - довести, що він міг дати такий аналіз не перевищуючи дозволені дози прийому препарату.

Якщо не зможе, то він буде не першим, хто отримав бан за перевищення рівня сальбутамолу. Алехандо Петаккі і Дієго Уліс отримували бан раніше. А, наприклад, Леонардо Піеполі зміг уникнути покарання після перевищення ліміту WADA. У практиці USADA до банів через сальбутамолу ще не доходило, хоча вже було винесено три попередження легкоатлетам.

За правилами WADA Фрум повинен пройти фармакокинетический тест, на якому буде максимально точно відновлена ​​обстановка, при якій він показав несприятливий аналіз. Лабораторії доведеться врахувати безліч різних дрібних деталей, каже Федорук.

«Всотування, засвоєння, метаболізм і виділення - ці параметри обов'язково потрібно враховувати. Потрібно враховувати, як атлет приймав препарат і всі обставини. Коли проводилися попередні аналізи, голодував він попередні 6 годин і так далі, адже аналіз - це всього-лише одне фіксоване значення того, що творилося у нього в сечі в один єдиний момент. »

Як вже говорилося, проблема в тому, що Фрум сильно перевищив допустимі показники. Хоча ліміт встановлений в 1000нг / мл, він не жорсткий, дається певний допуск на похибки та неточності. Рівень, після якого обов'язково потрібно відправляти справу в лабораторію - 1200нг / мл.

Більш того, Фрум використовує інгалятор з сальбутамолом вже багато років, і виникає питання, якщо у нього є генетична схильність або щось інше, що може давати більш високий вміст препарату в аналізах, чому це спливло тільки зараз? Адже перевіряють його постійно.

Одне зрозуміло, що справа складна. Потрібно чекати результатів випробування Фрума в лабораторії.